وبلاگ تخصصی قایقرانی
فیلم های آموزشی، اخبار و عکسهای قایقرانی

اولین پایگاه بادبانی شمال کشور امروز در نوشهر افتتاح و آماده ی بهره برداری شد.


برچسب‌ها: بادبانی, قایقرانی نوشهر, پایگاه بادبانی, بادبانی نوشهر, نوشهر

ارسال در تاريخ Mon 18 Feb 2013 توسط مبین پاشنا
سرپرست دبیری فدراسیون قایقرانی، غلامرضاامینی: مجمع عمومی فدراسیون قایقرانی برای انتخاب ریاست این فدراسیون ساعت 30/9 دقیقه روز اول شهریور ماه سال جاری در محل هتل المپیک تهران برگزار می شود.
وی گفت: سیدمحمد شروین اسبقیان سرپرست کنونی فدراسیون دوچرخه سواری به همراه خسرو ابراهیمی ، توفیق کابلی و مطیعی نامزد ریاست این فدراسیون هستند و این مجمع به ریاست حمید سجادی برگزار خواهد شد .
سرپرست دبیری فدراسیون قایقرانی درمورد نامه قبلی فدراسیون بین المللی قایقرانی برای بازگشت احمددنیامالی رییس سابق به این فدراسیون اظهارداشت: به نظر نمی رسد که فدراسیون بین المللی قایقرانی با برگزاری انتخابات برای تعیین رییس فدراسیون مشکلی داشته باشد.
امینی گفت: در این رابطه وزارت ورزش و جوانان کارهای اداری را برای برگزاری انتخابات انجام داده است و این کار از وظایف وزارتخانه می باشد .
وی گفت: این مجمع با حضور نمایندگان ارگانهای مختلف و روسای هیات های قایقرانی استانهای سراسر کشور برگزارخواهد شد و فردی که برای ریاست فدراسیون برگزیده می شود به مدت چهار سال به عنوان رییس فدراسیون قایقرانی فعالیت خواهد کرد.
احمد دنیامالی اخیرا مدعی شده بود که فدراسیون بین المللی قایقرانی وی را به عنوان رییس این فدراسیون می شناسد و او باید به فدراسیون باز گردد.


برچسب‌ها: انتخابات فدراسیون قایقرانی, احمد دنیامالی, غلامرضا امینی, قایقرانی

ارسال در تاريخ Sat 18 Aug 2012 توسط مبین پاشنا


قايقران المپيکي ایران گفت: بهترين نتيجه را در مسابقات کاياک 200 متر بازي هاي المپيک لندن کسب مي کنم.
آرزو حکيمي افزود:نخستين تجربه خود را در ميدان بزرگ المپيک کسب مي کنم و اميدوارم در رقابت هاي 200 متر بهترين نتيجه ممکن را به دست بياورم.
در رقابت هاي 500 متر کاياک نتوانستم از گروه خود صعود کنم و در واقع تجربه بالاي حريفان اين فرصت را از من گرفت.
حکيمي اظهار داشت: بازي هاي المپيک لندن...(در ادامه مطلب)


برچسب‌ها: کایاک200 متر, بانوان, نتایج المپیک لندن, آرزو حکیمی, Arezoo Hakimi

ادامه مطلب...
ارسال در تاريخ Fri 10 Aug 2012 توسط مبین پاشناکاياک‌سوار تيم ملي بانوان ايران در مسافت 500 متر از رسيدن به مرحله بعد بازماند.  آرزو حکيمي امروز در مسافت 500 متر به مصاف حريفاني از کوبا، نيوزلند، دانمارک، آلمان، فنلاند و آمريکا رفت و در پايان با زمان يک دقيقه 58 ثانيه و 598 هزارم ثانيه در گروه خود هفتم و آخر شد و از رسيدن به مرحله نيمه‌نهايي بازماند.


در اين گروه نماينده فنلاند اول شد.


حکيمي جمعه در مسافت 200 متر به مصاف حريفانش مي‌رود.


روز گذشته نيز احمدرضا طالبيان در مسافت هزارمتر حذف شده بود.


 


برچسب‌ها: آرزو حکیمی, کایاک, نتایج المپیک قایقرانی

ارسال در تاريخ Tue 7 Aug 2012 توسط مبین پاشنا
احمدرضا طالبیان در مقدماتی هیت 2 با زمان 3:39 از بین هفت شرکت کننده، ششم شد. اخبار تکمیلی از همین وبلاگ اعلام خواهد شد.


برچسب‌ها: احمدرضا طالبیان, نتایج المپیک کایاک, نماینده کایاک ایران, مقدماتی 1000 متر

ارسال در تاريخ Mon 6 Aug 2012 توسط مبین پاشنا

'احمد رضا طالبيان' نماينده کشورمان در مسابقات 1000 متر کاياک يک نفره المپيک لندن گفت: هدف اصلي ام در بازيهاي المپيک، رسيدن به فينال مسابقات است.

وي در گفت و گو با خبرنگار ايرنا، افزود: هم اکنون در اوج آمادگي قرار دارم و اميدوارم بتوانم در ميان هشت فيناليست المپيک قرار بگيرم و اگر اين اتفاق بيفتد بهترين نتيجه براي من خواهد بود.

وي اظهارداشت: تمرينات و اردوهاي تدارکاتي خوب و فشرده اي را پشت سرگذاشته ام و اين اردوها بويژه در ماههاي اخير بسيار خوب و موثر بوده است.

طالبيان گفت: طبيعتا مسئولان فدراسيون قايقراني هم با توجه به حمايت هايي که از من و آرزو حکيمي نماينده کشورمان در کاياک يک نفره خانم ها کرده اند، انتظار نتيجه اي خوب را دارند و ما هم همه تلاش مان را براي تحقق اين خواسته انجام خواهيم داد.

وي افزود: براي کسب آمادگي بيشتر چند ماه پيش در مسابقات کاپ جهاني هم شرکت کردم که با توجه به حضور اکثر سهميه داران المپيک لندن در آن مسابقات، فرصت مناسبي براي محک زدن توانايي هاي خودم به دست آوردم.

وي اظهارداشت: همه شرکت کنندگان در بازيهاي المپيک از کاياک سواران درجه اول جهان هستند ولي من هم در اين مسابقات دست بسته نخواهم بود و با توجه به شناختي که از حريفان پيدا کرده ام، بسيار اميدوارم که به فينال 1000 متر راه پيدا کنم.

طالبيان روز دوشنبه شانزدهم مردادماه نخستين مسابقه خود را در درياچه ''اتون دورني'' برگزار خواهد کرد.


برچسب‌ها: احمدرضا طالبیان, کایاک, المپیک لندن, نماینده ایران در قایقرانی مردان

ارسال در تاريخ Fri 3 Aug 2012 توسط مبین پاشنا

قايقران تيم ملي ايران در المپيک لندن در جايگاه بيست‌ودوم قرار گرفت.


محسن شادي امروز در قايق تک‌نفره سنگين‌وزن در فينال D براي کسب مقام نوزدهم تا بيست‌وچهارم به مصاف حريفاني از برزيل، مصر، کره‌جنوبي و شيلي رفت که در پايان با زمان 7 دقيقه و 31 ثانيه و 42 صدم ثانيه در گروه خود شد و در جايگاه بيست‌و دوم قرار گرفت. ورزشکار آمريکايي پيش از مسابقه امروز انصراف داده بود.

-برزيل در اين ماده اول شد.

شادي در المپيک پکن در جايگاه بيست‌وششم قرار گرفته بود. وي در سه رقابت از چهار مسابقه قبلي‌اش در المپيک 2012 لندن در گروه خودش ششم و آخر شده بود.

ساعت 13:20 فردا نيز سولماز عباسي در فينال D با حريفان رقابت مي‌کند.


برچسب‌ها: محسن شادی, رویینگ تکنفره آقایان, نتایج المپیک قلیقرانی

ارسال در تاريخ Fri 3 Aug 2012 توسط مبین پاشنا

سولماز عباسي در مرحله يک چهارم نهايي رقابت‌هاي روئينگ انفرادي المپيک در گروه خود ششم شد.


سولماز عباسي در مرحله يک چهارم نهايي رقابت‌هاي روئينگ انفرادي زنان المپيک به مصاف حريفان خود رفت و با ثبت رکورد 8 دقيقه و 27 ثانيه و 28 صدم ثانيه در جايگاه ششم گروه خود قرار گرفت.

در اين گروه، ورزشکاراني از پاراگوئه، نيوزلند، استراليا، آلمان و مکزيک حضور داشتند و قايقرانان استراليا، نيوزلند و آلمان به ترتيب اول تا سوم شدند.

به اين ترتيب سولماز عباسي بايد در مرحله نيمه نهايي گروه‌هاي سوم و چهارم شرکت کند و براي کسب عناوين دوازدهم تا بيست و چهارم به مصاف حريفانش برود.


برچسب‌ها: سولماز عباسی, المپیک 2012 لندن, رویینگ, نتایج, نیمه نهایی

ارسال در تاريخ Tue 31 Jul 2012 توسط مبین پاشنا


محسن شادي در مرحله يک چهارم نهايي رقابت‌هاي روئينگ انفرادي المپيک در گروه خود ششم شد تا از راه يابي به نيمه نهايي باز بماند.


به گزارش روابط عمومي کميته ملي المپيک ، در ادامه رقابتهاي امروز ورزشکاران کشورمان محسن شادي در مرحله يک چهارم نهايي رقابت‌هاي روئينگ انفرادي مردان المپيک به مصاف حريفان خود رفت و با ثبت رکورد 7 دقيقه و 32 ثانيه و 72 صدم ثانيه در جايگاه ششم گروه خود قرار گرفت. 

در اين گروه، ورزشکاراني از دانمارک، نروژ، چک، کوبا و موناکو حضور داشتند و نمايندگان چک، کوبا و نروژ به ترتيب اول تا سوم شدند. 

به اين ترتيب محسن شادي بايد در مرحله نيمه نهايي گروه‌هاي سوم و چهارم شرکت کند و براي کسب عناوين دوازدهم تا بيست و چهارم به مصاف حريفانش برود.


برچسب‌ها: محسن شادی, المپیک 2012 لندن, رویینگ, نتایج, نیمه نهایی

ارسال در تاريخ Tue 31 Jul 2012 توسط مبین پاشنا
برچسب‌ها: سولماز عباسی, رپشارژ, نتایج المپیک, قایقرانی, رویینگ

ارسال در تاريخ Sun 29 Jul 2012 توسط مبین پاشنابرچسب‌ها: محسن شادی, رپشارژ, نتایج المپیک, قایقرانی, رویینگ

ارسال در تاريخ Sun 29 Jul 2012 توسط مبین پاشنا

خبر گزاری YJC: سولماز عباسی تنها قایقران کشورمان بخش بانوان و رشته روئینگ به مصاف حریفان المپیکی خود رفت.


در جریان این رقابت سولماز عباسی در خط یک حریفان جهانی خود روبروشد.

در رشته تک نفر ششم شد. دراین رقابت قایقران نیوزلندی در جایگاه نخست ایستاد.

به اين ترتيب عباسي به گروه بازنده ها رفت.
 لازم به ذکر است پيش از اين نيز محسن شادي در قايقراني و الهه احمدي در تير اندازي به مقام ششم رسيده بودند/مح


برچسب‌ها: سلماز عباسی, رویینگ بانوان, المپیک, گروه بازنده ها, قایقرانی المپیک

ارسال در تاريخ Sat 28 Jul 2012 توسط مبین پاشنا

به گزارش خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران: محسن شادی قایقران کشورمان عصر امروز در مرحله مقدماتی روئینگ تک نفره سنگین وزن به مصاف حریفان خودرفت و ششم شد.


به این ترتیب قرار شد وی در گروه بازنده ها ظهر فردا به مصاف قایقرانانی از کشورهای نیجریه، تایوان، لیتوانی و زیمبابوه برود.


برچسب‌ها: شادی, رویینگ, المپیک, گروه بازنده, قایقرانی المپیک

ارسال در تاريخ Sat 28 Jul 2012 توسط مبین پاشنا

سولماز عباسی روئینگ سوار تیم ملی کشورمان دومین سهمیه المپیک روئینگ کشورمان را امروز 10 اردیبهشت ماه در کره جنوبی کسب کرد.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون قایقرانی، مسابقات کسب سهمیه المپیک روئینگ در قاره آسیا امروز 10 اردیبهشت ماه با برگزاری مسابقات فینال در شهر گونگجو کره جنوبی به پایان رسید. در فینال A ماده تکنفره سنگین وزن بانوان سولماز عباسی قهرمان شایسته کشورمان در رده سوم قرار گرفت و موفق به کسب دومین سهمیه کاروان روئینگ کشورمان شد.
در مسابقه فینال A روئینگ تکنفره سنگین وزن بانوان سولماز عباسی با روتاراسکا رودنبرگ از تایلند، اسوتلانا گرمانویچ از قزاقستان،هارونا ساکاکیبارا از ژاپن، یجی کیم از کره جنوبی و کا من لی از هنگ کنگ مسابقه داد که در نهایت تنها با اختلاف 1 ثانیه با زمان 7:53.31 دقیقه در رده سوم قرار گرفت و مدال برنز را از آن خود کرد. در این ماده هارونا ساکاکیبارا از ژاپن با کسب رکورد 7:52.03 دقیقه مقام اول و یجی کیم از کره جنوبی با زمان 7:52.29 دقیقه مقام دوم را کسب کردند.
با این نتیجه قهرمان شایسته تیم ملی موفق به کسب دومین سهمیه المپیک رشته روئینگ کشورمان در مسابقات کسب سهمیه المپیک روئینگ شد. 
پیش از این نیز محسن شادی در ماده روئینگ تکنفره سنگین وزن مردان جواز حضور در المپیک لندن را دریافت کرده بود.


برچسب‌ها: سولماز عباسی, روئینگ بانوان, سهمیه المپیک قایقرانی, المپیک لندن 2012, تکنفره سنگین وزن

ارسال در تاريخ Sun 29 Apr 2012 توسط مبین پاشنا

محسن شادی قهرمان کشورمان در ماده روئینگ تکنفره سنگین وزن مردان در مسابقات انتخابی المپیک کره جنوبی موفق به کسب سهمیه المپیک شد.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون قایقرانی، مسابقات کسب سهمیه المپیک روئینگ در قاره آسیا با برگزاری رقابت های نیمه نهایی ادامه یافت و محسن شادی یکی از نمایندگان شایسته کشورمان در ماده تکنفره سنگین وزن به مصاف حریفان خود رفت. شادی که پیش از این شایستگی های خود را در مسابقات مختلف نشان داده و برای کشورمان افتخار آفرینی کرده بود، اینبار نیز برای کسب سهمیه و شانس حضور در المپیک به مصاف حریفان خود رفت.
وی که در این مرحله در گروه دوم حضور داشت، با احرام احرام از اندونزی، سائو وا سو از هنگ کنگ، ساواران سینگ از هند، سرگی تیان از ازبکستان و ولی الله خان از پاکستان به رقابت پرداخت. با آغاز این مسابقه حساس شادی و سینگ از هند در رقابتی پایاپای حرکت می کردند به طوری که تنها با اختلاف چند صدم ثانیه مسافت 1500 متر را به پایان رساندند. در 500 متر پایانی سینگ شتاب قایق خود را بیشتر کرد اما قایقران کشورمان که با سن کم خود تجربه بالایی دارد فشار زیادی به خود وارد نکرد و تنها با حفظ فاصله با قایق سوم با زمان 7:09.84 دقیقه از خط پایان گذشت و مقام دوم را کسب کرد و علاوه بر صعود به فینال A مسابقات برای دومین بار پیاپی جواز حضور در المپیک لندن را دریافت کرد. در این رقابت ساواران سینگ از هند با زمان 7:02.24 دقیقه اول و سائو وا سو از هنگ کنگ با زمان 7:12.40 دقیقه سوم شدند.
شایان ذکر است در گروه اول این مرحله مینگ هویی ونگ از چین تایپه، ولدویسلاو یاکوولو از قزاقستان، دونگ یونگ کیم از کره جنوبی، حیدرنواز از عراق، یوشی مچی نی شی مورا از ژاپن و لینه نگوین ون از ویتنام با هم مسابقه دادند که در نهایت مینگ هویی ونگ از چین تایپه با زمان 7:11.16 دقیقه اول ، ولدویسلاو یاکوولو از قزاقستان با زمان 7:11.22 دقیقه دوم و دونگ یونگ کیم از کره جنوبی با زمان 7:11.507 دقیقه سوم شدند.
مسابقه فینال نیز فردا برگزار خواهد شد و محسن شادی برای کسب عنوان اول به مصاف حریفان خود خواهد رفت.برچسب‌ها: محسن شادی, رویینگ, روئینگ, سهمیه المپیک, قایقرانی

ارسال در تاريخ Sat 28 Apr 2012 توسط مبین پاشنا
مسابقات تست انتخابی تیم ملی آبهای آرام مردان 21 آبان ماه با برگزاری مسابقات دور سوم به پایان رسید.
به گزارش روابط عمومي فدراسيون قايقراني، در دور سوم این رقابتها قایقرانان در رده های سنی جوانان، امید و بزرگسالان به مصاف یکدیگر رفتند.
در گروه اول مسابقه كانوي جوانان رامين رضايي از مازندران با زمان 5:18.29 دقيقه اول، بهنام صفري از گيلان با زمان 5:33.66 دقيقه دوم و امير عباس شجاع از گيلان با زمان 5:47.32 دقيقه سوم شدند.
در گروه دوم پوريا كنترچيان از مازندران با زمان 5:13.95 دقيقه اول، بهراد صادقي از آذربايجان شرقي با زمان 5:14.75 دقيقه دوم و رضا پيشگاه هاديان از گيلان با زمان 5:52.11 دقيقه سوم شدند.
در گروه سوم صادق درويش از گيلان با زمان 5:05.13 دقيقه اول، سينا حاتمي از گيلان با زمان 5:52.71 دقيقه دوم و مهران پاشنا از مازندران با زمان 6:11.41 دقيقه سوم شدند.
در گروه چهارم سامان بقايي از تهران با زمان 4:40.60 دقيقه اول، علي الماسي از همدان با زمان 5:27.33 دقيقه دوم و عماد صادقي با زمان 6:22.56 دقيقه سوم شدند.
در مسابقات كاياك 1000 متر جوانان در گروه اول محمد جواد شاهپوري از تهران با زمان 4:20.03 دقيقه اول، شهيار معصومي از گيلان با زمان 4:33.44 دقيقه دوم و نیما رمضانی از مازندران با زمان 4:35.19 دقيقه سوم شدند.
در گروه دوم افشين شعباني از كرمانشاه با زمان 4:22.54 دقيقه اول،‌ محمد ولدي از همدان با زمان 4:38.32 دقيقه دوم و محمد صوفي ن‍‍ژاد از مازندران با زمان 4:46.59 دقيقه سوم شدند.
در گروه سوم ياسين نوري از گيلان با زمان 4:32.15 دقيقه اول، محسن كوهزاد از مازندران با زمان 4:45.24 دقيقه دوم و خشايار فرجي از تهران با زمان 4:52.42 دقيقه سوم شدند.
در گروه چهارم داريوش فرجي از تهران با زمان 4:35.36 دقيقه، هادي جعفري از كرمانشاه با زمان 4:40.05 دقيقه دوم و فردين اسدي از مازندران با زمان 4:43.20 دقيقه سوم شدند.
در رده سنی امید و در مسابقه گروه اول كانوي زير 23 سال 1000 متر كيا حسيني از تهران با زمان 4:27.95 دقيقه اول،‌ سروش رضویان از تهران با زمان 4:29.45 دقيقه دوم و محسن سعادتخواه از گيلان با زمان 4:34.28 دقيقه سوم شدند.
در رقابت گروه دوم كانوي اميد 1000 متر هومن كريمي از تهران با زمان 4:35.45 دقيقه اول،‌ معراج محمد زاده از تهران با زمان 4:44.10 دقيقه دوم و مهرداد دانيالي از گيلان بازمان 5:00.12 دقيقه سوم شدند.
نيما ابرش از تهران با زمان 4:49.98 دقيقه، ميلاد طوري از گيلان با زمان 4:58.65 دقيقه و بهنام محمدي از تهران با زمان 5:09.77 دقيقه در رده هاي اول تا سوم رقابت گروه سوم كانوي اميد قرار گرفتند.
در مسابقه گروه اول كاياك 1000 متر اميد اروند درويش از مازندران با زمان 4:08.75 دقيقه اول، علي آقاميرزايي از گيلان با زمان 4:13.19 دقيقه دوم و علي جوشكار از گيلان با زمان 4:40.11 دقيقه سوم شدند.
در گروه دوم محمد طاهر حسيني افشار از كرمانشاه با زمان 4:05.91 دقيقه اول، بابك دربان از تهران با زمان 4:07.87 دقيقه دوم و سروش عسگری از گیلان با زمان 4:32.87 دقيقه سوم شدند.
در گروه سوم فرزين اسدي از مازندران با زمان 4:03.37 دقيقه اول، شهاب امدادي از گيلان با زمان 4:16.48 دقيقه دوم و سجاد صياد دوست از گيلان با زمان 4:35.72 دقيقه سوم شدند.
در مسابقه گروه چهارم كاياك اميد رضوان بهجتي از گيلان با زمان 4:13.37 دقيقه اول،‌صادق زماني از گيلان با زمان 4:15.87 دقيقه دوم و مصطفي نوري از همدان با زمان 4:33.37 دقيقه سوم شدند.
قایقرانان شرکت کننده در رده سنی بزرگسالان نیز در رقابت كاياك 1000 متر سعيد فضل اولي از گيلان با زمان 4:06.93 دقيقه اول، رحمت قادري با زمان 4:08.19 دقيقه دوم و ميلاد قاسمي از مازندران با زمان 4:10.56 دقيقه سوم شدند.
در مسابقه كانوي 1000 متر بزرگسالان عادل مجللي از گلستان با زمان 4:37.20 دقيقه اول، محمد يوسف شهبازي از كرمانشاه با زمان 4:38.12 دقيقه دوم و علي اجاقي از كرمانشاه با زمان 4:46.87 دقيقه سوم شدند.
در پایان این مسابقات میانگین 3 دور رقابتها حساب خواهد شد و قایقرانانی که دارای بهترین رکورد باشند به اردوی تیم ملی دعوت می شوند.ارسال در تاريخ Mon 14 Nov 2011 توسط مبین پاشنا

+آرزو حکیمی در اولین حضور مکان چهارم جوانان جهان را از آن خود کرد

+فرزین اسدی ششم جهان شد

+عادل مجللی پنجم جهان شد

+پژمان دیوسالار و سامان بقایی ششم جهان شدند

+علی آقامیرزایی در جایگاه ششم جهان قرار گرفت

برای مشاهده ی نتایج، رکورد ها، مصاحبه با ورزشکاران و شرح حواشی مسابقات به ادامه مطلب برویدادامه مطلب...
ارسال در تاريخ Sun 31 Jul 2011 توسط مبین پاشنا
نتایج دو روز اول مسابقات کاپ 2 کشوری:
در رقابت فینال کانوی یکنفره مردان 1000متر جوانان علی الماسی از همدان، پژمان زرینی از لرستان، سهند وهابی از چهار محال و بختیاری، ایمان الیاسی از گلستان، آرش پور فتح الله از آذربایجان شرقی، میلاد طوری از گیلان، سامان بقایی از تهران توابع، سروش رضویان از تهران و پژمان دیوسالار از مازندران حضور داشتند که در نهایت سروش رضویان از تهران با زمان 4:29.09 دقیقه عنوان قهرمانی، پژمان دیوسالار از مازندران با زمان 4:33.77 دققه مقام دوم و سامان بقایی از تهران توابع با زمان 4:37.12 دقیقه مقام سوم را کسب کردند.
در رقابت فینال کایاک یکنفره 1000 متر مردان جوانان، علی آقامیرزایی از گیلان، افشین شعبانی از کرمانشاه، محمد جهانیان از مازندران، سروش عسگری از گیلان ب، رضا یاراحمدی از تهران توابع، علی احمدی سپهری از آذربایجان شرقی، رحیم سپهوند از لرستان، محمد ولدی از همدان و مسعود ناصری از هرمزگان حضور داشتند که در پایان علی آقا میرزایی از گیلان با زمان 4:06.00 دقیقه قهرمان، افشین شعبانی از کرمانشاه با زمان 4:14.04 دقیقه دوم و محمد جهانیان از مازندران با زمان...(در ادامه مطلب)


ادامه مطلب...
ارسال در تاريخ Tue 5 Jul 2011 توسط مبین پاشنا
مسابقات آبهای آرام کاپ 2 قهرمانی جهان دیروز اول خردادماه با قرار گرفتن ایران در رده بیست و ششم جهان به پایان رسید.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون قایقرانی ایران، مسابقات کاپ 2 آبهای آرام جهان در 2 بخش آقایان و بانوان 30 اردیبهشت ماه لغایت اول خردادماه در شهر راچیچ کشور چک برگزار شد.
در این مسابقات 386 قایقران آقا و 155 پاروزن خانم از کشورهای آرژانتین، استرالیا، اتریش، بلاروس، برزیل، کانادا، کلمبیا، کرواسی ، چک، دانمارک، اکوادور، اسپانیا، فنلاند، فرانسه، انگلستان، آلمان، یونان، مجارستان، شیلی، ایران، ایرلند، ایتالیا، ژاپن، قزاقستان، لیتوانی، لوکزامبورگ، مکزیک، مونته نگرو، نروژ، نیوزیلند، لهستان، پرتغال، آفریقای جنوبی، روسیه، اسلووانی، صربستان. سوئیس، اسلواکی، سوئد، ترکیه، آمریکا، ازبکستان و ونزوئلا در مسافت های 200، 500، 1000 و 5000 متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که در پایان روسیه با کسب بیشترین امتیاز قهرمان شد، بلاروس جایگاه دوم را از آن خود کرد و کانادا نیز در رده سوم ایستاد.
تیم قایقرانی ایران نیز در این مسابقات بالاتر از حریف آسیایی خود ژاپن قرار گرفته و رده بیست و ششم جهان را از آن خود کرد.ارسال در تاريخ Tue 24 May 2011 توسط مبین پاشنا
در کایاک یکنفره 1000 متر- جوانان ، فرزین اسدی با زمان 3:52.58 دقیقه از استان مازندران اول ، علی آقامیرزایی از گیلان با زمان 3:53.15 دقیقه ، امیر شمس از تهران با زمان 3:59.46 دقیقه به ترتیب مقامهای اول تا سوم را از آن خود کردند. همچنین افشین شعبانی از کرمانشاه، کیانوش شمس از تهران توابع، هادی جداری از آذربایجان شرقی، امیرحسین حامدی نژاد از همدان، محمد سعادتی از لرستان و محمد بیگدلی از گلستان مقامهای چهارم تا نهم را به خود اختصاص دادند.
در کانوی یکنفره 1000 متر - جوانان، عادل مجللی از گلستان با زمان 4:16.76 دقیقه، پژمان دیوسالار از مازندران با زمان 4:17.37 دقیقه و کیا اسکندانی از تهران توابع با زمان 4:17.63 دقیقه ، مقامهای اول تا سوم را از آن خود کردند. در این مسابقه سهیل نوروزنژاد از گیلان، نیما ابرش از تهران، بهراد صادقی از آذربایجان شرقی، علی الماسی از همدان و سهند وهابی از چهارمحال و بختیاری به ترتیب...(در ادامه مطلب)


ادامه مطلب...
ارسال در تاريخ Mon 16 May 2011 توسط مبین پاشنا


ناریا تالانکی از لرستان با زمان1.26.85 - هیوا افضلی از چهارمحال وبختیاری با زمان 1.27.35 و نرگس خدابندلوی از همدان با زمان 1.32.14 توانستند گوی رقابت را از دیگر حریفان ربوده و مقامهای اول تا سوم را از آن خود کنند درادامه بهنوش اکابری از تهران ، حدیث شعبانی از کرمانشاه ، هما نجیبی از هرمزگان موفق به کسب مقام چهارم تا ششم شدند وسایر ورزشکاران استانهای توابع تهران - گیلان و مازندران بدلیل عدم حضور در خط استارت در زمان مقرر از این رقابتها بازماندند.

نتایج مسابقات کایاک جوانان و بزرگسالان بانوان در چهرجوب کاپ کشوری در ادامه مطلب.
ادامه مطلب...
ارسال در تاريخ Fri 13 May 2011 توسط مبین پاشنا

به منظور برگزاری سومین مرحله اردوی آماده سازی؛


سومین مرحله اردوی آماده سازی تیم ملی آبهای آرام بانوان و آقایان کشورمان از 18 دی ماه در دریاچه مجموعه ورزشی آزادی آغاز خواهد شد.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون قایقرانی، این اردو تا...(در ادامه مطلب)


ادامه مطلب...
ارسال در تاريخ Sat 5 Feb 2011 توسط مبین پاشنابرای کسب مدال طلا به گوآنگجو می روم

تنها نماینده قایقرانی ایران در بازیهای پاراآسیایی گفت: در این بازیهای در رشته روئینگ با حریفان مسابقه خواهم داد و با تمریناتی که انجام داده ام برای کسب مدال طلا به گوآنگجو می روم.
نادر عیوضی بیان کرد: حضور در بازیهای پاراآسیایی گوآنگجو، اولین تجربه رسمی ام در تیم ملی معلولین و جانبازان است اما با این حال تمام تلاش خود را برای کسب مدال طلا به کار خواهم برد.
وی که از 14 سالگی فعالیت خود را در قایقرانی آغاز کرده است، اظهار داشت: از یک ماه و نیم گذشته در بندر انزلی و تهران تمرینات منظم و مفیدی را زیر نظر جاوید سرابی مربی آذربایجانی خود انجام دادم و خوشبختانه توانسته ام به آمادگی خوبی برسم.
عیوضی در خصوص امکانات نیز تصریح کرد: خوشبختانه امکانات و تجهیزات مناسبی برای تمرینات در اختیار داشتم. ضمن اینکه فردا 18 آذرماه به گوآنگجو اعزام می شوم تا پیش از آغاز مسابقات در پیست این رقابتها تمرینات خود را ادامه دهم.
وی که چندین مدال طلای جهانی معلولین و آسیایی را در کارنامه خود دارد در خصوص این رقابتها نیز گفت: این مسابقات از 22 تا 24 آذرماه در گوآنگجو برگزار خواهد شد و من در ماده یکنفره 1000 متر رشته روئینگ با حریفان مسابقه می دهم.ارسال در تاريخ Wed 8 Dec 2010 توسط مبین پاشنا

با برگزاری فینال مسافت 1000 متر کایاک یک نفره مردان؛

احمدرضا طالبیان  طلایی شد

احمدرضا طالبیان قایقران تیم ملی آبهای آرام کشورمان امروز 4 آذرماه در مسافت 1000 متر موفق شد با کسب مدال طلا بر سکوی اول آسیا بایستد.
طالبیان امید کسب...(در ادامه مطلب)

در فینال کانوی یک نفره مسافت 1000 متر؛

شاهو ناصری مدال نقره گرفت

شاهو ناصری تنها کانو سوار تیم ملی آبهای آرام کشورمان در بازیهای آسیایی گوآنگجو موفق شد امروز 4 آذرماه مدال نقره این بازیها را در مسافت 1000 متر بر گردن آویزد.
شاهو ناصری که به عنوان تنها کانو زن...(در ادامه مطلب)

در مسافت 1000 متر کایاک چهار نفره مردان؛

مدال برنز آسیا برای قایقران های K4 ما

قایقرانان تیم كاياك چهارنفره مردان ايران امروز 4 آذرماه توانستند در مسابقات مسافت 1000 متر بر روي سكوي سوم بازي‌هاي آسيايي ایستاده و مدال برنز را به دست آورند.
ملی پوشان کشورمان موفق شدند در فینال...(در ادامه مطلب)

در کایاک دو نفره مسافت 1000 متر مردان؛

K2 کشورمان در رده پنجم ایستاد

پاروزنان تیم ملی کایاک دونفره مردان امروز 4 آذرماه در مسافت 1000 متر به مصاف حریفان خود رفتند و در پایان در رده پنجم آسیا قرار گرفتند.

اروند درویش و علیرضا علیرضا علیمحمدی ملی پوشان کشورمان در کایاک...(در ادامه مطلب)ادامه مطلب...
ارسال در تاريخ Thu 25 Nov 2010 توسط مبین پاشنا
در روز دوم مسابقات آبهای آرام؛

صعود قایقرانان ایران به فینال مسافت 200 متر در 2 ماده

قایقرانان تیم ملی آبهای آرام کشورمان امروز 2 آذرماه در مسافت 200 متر کایاک یک و دونفره مردان بازیهای آسیایی گوآنگجو به فینال صعود کردند.
در مسابقات امروز قایقرانان کشورمان در مرحله نیمه نهایی با حریفان خود مسابقه دادند که در کایاک یکنفره مردان امین بوداغی در مصاف با قایقرانان ماکائو، تاجیکستان، فیلیپین، ...(در ادامه مطلب)

با برگزاری مسابقات مرحله نیمه نهایی کایاک دونفره ؛

بانوان کایاک سوار ایران در فینال مسافت 200 متر

ملی پوشان قایق کایاک دونفره بانوان کشورمان امروز 2 آذرماه در مرحله نیمه نهایی به مصاف حریفان خود رفتند و موفق شدند جواز حضور در فینال را کسب کنند.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون قایقرانی، درسا کفیلی و سیما عروجی پاروزنان کشورمان که در قایق ایران حضور داشتند در این دیدار با باتجارگال...(در ادامه مطلب)ادامه مطلب...
ارسال در تاريخ Tue 23 Nov 2010 توسط مبین پاشنا

 

 

مسابقات مرحله مقدماتی مسافت 200 متر رشته آبهای آرام در حالی دقایقی پیش برگزار شد که قایقرانان کشورمان در 2 ماده به فینال و در 2 ماده به نیمه نهایی صعود کردند...(در ادامه مطلب)

 

بانوان قایقران تیم ملی آبهای آرام کشورمان در مسافت 500 متر امروز اول آذرماه در 2 ماده به مصاف حریفان خود رفتند و راهی فینال و نیمه نهایی شدند...(در ادامه مطلب)

 

قایقرانان تیم ملی آبهای آرام کشورمان امروز اول آذرماه در مسافت 1000 متر در 4 ماده با حریفان خود به رقابت پرداختند و موفق شدند به فینال راه پیدا کنند...(در ادامه مطلب)ادامه مطلب...
ارسال در تاريخ Mon 22 Nov 2010 توسط مبین پاشنا
Mohsen Shadi 

محسن شادی قایقران روئینگ کشورمان امروز 28 آبان ماه در فینال تک نفره سبک وزن روئینگ بازی های آسیایی گوانگجو با اقتدار قهرمان شد و مدال طلای آسیا را در این مسابقات برای اولین بار در تاریخ قایقرانی ایران بر گردن آویخت .

به گزارش روابط عمومی فدراسیون قایقرانی، محسن شادی صبح امروز جمعه در فینال A و در خط چهارم با لوک از هنگ کنگ ، کودریاشو از ازبکستان، تاکدا از ژاپن، تپیبال از تایلند و ژانگ از کره جنوبی به رقابت پرداخت .

در این مسابقه شادی که حریف قدرتمند ژاپنی را پیش رو می دید کار سختی در پیش داشت که در نهایت موفق شد با اقتدار و با زمان 6:55.62 دقیقه به مقام اول برسد.

در این ماده تاکدا از ژاپن با زمان 7:00.33 دقیقه به مقام دوم رسید و کودریاشو از ازبکستان  نیز با زمان 7:06:17 دقیقه سوم شد و مدال برنز را از آن خود کرد.

محسن شادی نقده، که پیش از این برای 2 سال پی در پی ...(در ادامه مطلب)

به گزارش روابط عمومی فدراسیون قایقرانی، تیم بانوان ایران متشکل از حمیرا برزگر، سولماز عباسی، مریم سعیدی و نسیم بن یعقوب با...(در ادامه مطلب)ادامه مطلب...
ارسال در تاريخ Fri 19 Nov 2010 توسط مبین پاشنا

 پاروزنان آبهای آرام امروز وارد چین شدند

قایقرانان تیم ملی آبهای آرام کشورمان به منظور رویارویی با حریفان خود در بازیهای آسیایی 2010 گوآنگژو امروز 21 آبان ماه وارد چین شدند.


به گزارش روابط عمومی فدراسیون قایقرانی ، 9 کایاک سوار و 1 کانوسوار تیم ملی آبهای آرام کشورمان با تشخیص مربیان به المپیک آسیایی اعزام شدند. ملی پوشان ایران در ماده های کایاک یک نفره، کایاک دونفره، کانوی یکنفره مسافت 200 متر در بخش مردان ، کایاک یک، دو و چهارنفره و کانوی یکنفره مسافت 1000 متر در بخش مردان و رشته های کایاک یک و دونفره مسافت 500 متر در بخش زنان از 1 تا 5 آذرماه در مرکز بین المللی روئینگ شهر گوآنگجو به مصاف حریفان خود خواهند رفت.
در رشته آبهای آرام احمدرضا طالبیان در کایاک یکنفره، علیرضا علیمحمدی و اروند درویش در کایاک دونفره، حسین سینکایی، فرزین اسدی، امین بوداغی و احمدرضا طالبیان در کایاک چهارنفره، شاهو ناصری در کانوی یکنفره در بخش مردان و آرزو معتمدی در کایاک یکنفره، درسا کفیلی و سیما عروجی در کایاک دونفره در بخش بانوان به سرمربیگری لوتار شفر ، مربیگری حسین ملکی و ایرج اقلیمی مربی و مدیرتیمهای ملی در گوآنگجو با حریفان خود مسابقه می دهند.


تگ: المپیک آسیایی گوانگژو گوانجو asian games canoeing asian olympic of asia چین china  canoe flatwater kayak canoe  goangzhou ۲۰۱۰ goanjo


ارسال در تاريخ Fri 12 Nov 2010 توسط مبین پاشنا
قایقرانان تیمهای ملی آبهای آرام به آب می زنند؛

ملی پوشان تیم ملی آبهای آرام بانوان و آقایان کشورمان نوزدهمین و آخرین مرحله اردوی آماده سازی خود را پیش از اعزام به بازیهای آسیایی 2010 گوآنگجو از 26 مهرماه در دریاچه مجموعه ورزشی آزادی آغاز می کنند.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون قایقرانی، تیم ملی آبهای آرام کشورمان متشکل از 7 قایقران پسر و 3 قایقران دختر به عنوان آخرین تیم قایقرانی به المپیک آسیایی اعزام می شود. قایقرانان ملی پوش کشورمان از روز دهم تا روز چهاردهم مسابقات در 10 ماده با حریفان مبارزه می کنند. ملی پوشان ایران که 40 روز دیگر باید در این رقابتها حاضر شوند این روزها تمریناتشان را تخصصی تر و پرفشارتر از گذشته دنبال می کنند که براین اساس آخرین مرحله اردوی خود را نیز از 27 مهرماه لغایت 16 آبانماه در دریاچه مجموعه ورزشی آزادی برگزار خواهند کرد.
محسن سعادتخواه از گیلان، امین بوداغی، حسین سینکایی، اروند درویش و فرزین اسدی از مازندران، احمدرضا طالبیان از اصفهان، شاهو ناصری از کردستان، علیرضا علیمحمدی و حمید ترکی از تهران و عادل مجللی از گلستان در تیم ملی آقایان و نجمه سجادی از گیلان و آرزو معتمدی، سیما عروجی و درسا کفیلی از تهران در تیم ملی بانوان به سرمربیگری لوتار شفر، ایرج اقلیمی به عنوان مدیر تیمهای ملی و الیاس اقلیمی مربی تیم تمرینات خود را دنبال می کنند.
قایقرانان تیم ملی ب نیز در 2 استان دیگر تمرین خواهند کرد که بر این اساس جعفر محمدی دوست، علی آقامیرزایی، فرزاد مظلوم، آرش بصارت دار، آرمین بخشی زاد، آرش قادری، سعید فضل اولی و هادی صیاد سروری به مربیگری سید محمد مرتضوی در استان گیلان و محمدرضا نیک منش نیز به مربیگری حسین ملکی در استان مازندران تمرین خواهند کرد.ارسال در تاريخ Sun 17 Oct 2010 توسط مبین پاشنا

گزارش تصویری در ادامه مطلبادامه مطلب...
ارسال در تاريخ Tue 17 Aug 2010 توسط مبین پاشنا
 

مسابقه ی قایقرانی از سری مسابقات المپیاد ورزشی دانشجویان با حضور دانشجویان ورزشکار از سراسر کشور و به میزبانی بابلسر در روز های چهارشنبه (۶/۵/۸۹) و پنجشنبه (۷/۵/۸۹) برگزار شد و به برگزیدگان مدال اهدا شد.

برای مشاهده ی نتایج*جدید و سایر عکس ها به ادامه مطلب برویدادامه مطلب...
ارسال در تاريخ Thu 29 Jul 2010 توسط مبین پاشنا

اسلایدر

دانلود فیلم